برنامه SketchUp (اسکچ آپ) در ابتدا به صورت یک نرم افزار منبع باز رایگان عرضه شده بود، اما برنامه معروف مدل سازی ۳ بعدی SketchUp در حال حاضر دارای یک برچسب قیمت نسخه پریمیوم است. اما با این اوصاف هنوز هم می توانید نسخه رایگان دسک تاپ این برنامه را بارگیری کنید، فقط باید بدانید که کجا باید به دنبال این نسخه رایگان باشید.

برنامه SketchUp در طول سال ها چندین بار دستخوش تغییرات قرار گرفته است. این برنامه زمانی متعلق به شرکت گوگل بوده است و در حال حاضر متعلق به شرکتی به نام Trimble است. در زمان نوشتن این مقاله، تنها نسخه رایگان مدرن برنامه SketchUp، برنامه مبتنی بر وب است. اگر جدیدترین برنامه کامل دسک تاپ برنامه اسکچ آپ را می خواهید، لازم است که ۳۰۰ دلار در سال برای استفاده شخصی از آن هزینه کنید.

مرتبط: آنچه که باید در مورد تمام شدن فضای ذخیره‌سازی‌ Google Photos بدانید

برنامه وب SketchUp به نسبت کامل و جامع است و احتمالا برای بسیاری از افراد در حد کفایت مناسب است، اما برای مدت زمان زیادی، نسخه دسکتاپ این برنامه نیز کاملا رایگان بود. وقتی شرکت Trimble برنامه SketchUp را خریداری کرد، این محصول را به چندین طبقه مختلف تقسیم کرد و نسخه دسک تاپ رایگان را با عنوان “SketchUp Make” عرضه کرد.

آخرین نسخه SketchUp Make در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. اگرچه این برنامه دیگر به روز رسانی نمی شود، اما خوشبختانه شرکت Trimble هنوز این نسخه را به صورت رسمی ارائه می دهد. اگر نسخه دسک تاپ رایگان SketchUp را می خواهید، هنوز هم یک گزینه خوب برای شما وجود دارد. در اینجا می توانید این نسخه رایگان را پیدا کنید.

نصب نسخه رایگان SketchUp Make

ابتدا یک مرورگر وب مانند گوگل کروم را در رایانه ویندوزی یا سیستم مک خود باز کنید و به آدرس sketchup.com/download/all بروید.

نسخه SketchUp Make شرکت Trimble

در مرحله بعدی، باید به یک حساب کاربری Trimble وارد شوید یا یک حساب رایگان ایجاد کنید. این مرحله برای دریافت لینک های بارگیری لازم است. در صورت تمایل می توانید به راحتی با یک حساب گوگل یا Apple وارد سیستم کاربری Trimble شوید.

نسخه SketchUp Make شرکت Trimble

پس از ورود به سیستم حساب کاربری، به صفحه Downloads  منتقل خواهید شد. بر اساس زبان های مختلف طبقه بندی شده است و هر کدام از این نسخه ها دارای فایل بارگیری Windows 64 Bit و Mac OSX است. “SketchUp Make 2017” را پیدا کنید و برای سیستم عامل خود روی “Download ” کلیک کنید.

نسخه SketchUp Make شرکت Trimble

این فایل در مرورگر شما بارگیری می شود. پس از پایان فرایند بارگیری، می توانید این فایل را مانند سایر برنامه ها نصب کنید.

نسخه SketchUp Make شرکت Trimble

نسخه SketchUp Make به اندازه نسخه های جدید “Pro” کامل نیست، اما برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران، به حد کفایت کامل و جامع است. اگر در گذشته از برنامه SketchUp استفاده می کنید، به احتمال زیاد شما با این نسخه آشنا خواهید بود.

توجه: وقتی این برنامه را بارگیری می کنید، این نسخه به صورت یک نسخه آزمایشی ۳۰ روزه SketchUp Make 2017 Pro به مدت محدود شروع به کار می کند. پس از اتمام دوره آزمایشی، این برنامه خود به خود به نسخه رایگان SketchUp Make 2017 تغییر پیدا می کند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید