خواه ساعت هوشمند، ردیاب تناسب اندام یا نمایشگر هوشمند باشد، تعداد فزاینده ای از مردم دستگاه هایی دارند که می توانند خواب را ردیابی کنند. داشتن این اطلاعات بسیار خوب است، اما دانستن چرخه خواب شما در واقع خواب شما را بهبود نمی بخشد.

ردیابی خواب معمولی

ردیابی خواب معمولی

ردیابی خواب با دستگاه هوشمند تقریباً مشابه است. شما یک مطالعه اولیه از زمان سپری شده در رختخواب، مدت زمانی که طول کشید تا به خواب رفتید، مدت زمانی که بیدار شدید، و مدت زمانی که در چرخه های خواب عمیق و عمیق REM سپری کردید، دریافت می کنید.

دقت این اعداد می تواند بین دستگاه ها متفاوت باشد، اما استفاده از یک دستگاه برای مدت زمان طولانی حداقل داده های نادرست ثابتی را به شما می دهد. با این حال، مشکل ردیابی خواب در دقت داده های جمع آوری شده نیست، نحوه استفاده ما از آن است.
بر اساس تجربه خودم و دیگرانی که با آنها صحبت کرده‌ ام، به نظر می‌رسد که اکثر مردم همین کار را با این داده‌ ها انجام می‌ دهند. از خواب بیدار می‌ شوید، به نمودار کوچک و زیبای چرخه‌ های خوابتان نگاه می‌ کنید، تأیید می‌ کنید که با احساس شما مطابقت دارد و ادامه می‌ دهید. آیا واقعاً مفید است؟

داده های بدون محتوا

داده های بدون محتوا

در حالی که مطمئناً دانستن مدت زمانی که در خواب REM سپری کرده اید جالب است، این داده ها بدون محتوابسیار بی فایده هستند. برای اینکه بدانید شب گذشته چگونه خوابیده اید به نمودار نیاز ندارید – شما آن را تجربه کرده اید. سوالی که باید بپرسید این است که “چگونه می توانم امشب بهتر بخوابم؟”

وقتی یک مطالعه پزشکی پزشکی انجام می دهید، افرادی که این مطالعه را انجام می دهند فقط نمی گویند “خب شما فقط ۳۰ دقیقه خواب عمیق داشتید، بنابراین سعی کنید بیشتر از آن را دریافت کنید” و شما را به خانه بفرستند. آنها از اطلاعات اضافی استفاده می کنند تا بفهمند چرا ممکن است این اتفاق بیفتد.

این مشکل ردیابی خواب در ساعت های هوشمند و ردیاب های تناسب اندام است. اکثراً یک سری اطلاعات بدون هیچ محتوایی به شما داده می شود. اگر نمی دانید چه چیزی باعث بد خوابی شما می شود، چگونه باید تغییرات معنی داری برای بهبود خواب خود ایجاد کنید؟

چگونه محتوای بیشتری به دست آوریم

چگونه محتوای بیشتری به دست آوریم

خبر خوب این است که شما می توانید محتوای بیشتری برای داده های خواب خود دریافت کنید. در واقع، دستگاهی که برای ردیابی خواب استفاده می کنید احتمالاً می تواند این کار را انجام دهد. خبر بد این است که به تلاش بیشتری نیاز دارد.

یک کار آسان که می توانید انجام دهید این است که به تعداد قدم ها و ضربان قلب خود نگاه کنید. این ویژگی‌ها تقریباً در هر گوشی هوشمند یا دستگاه پوشیدنی هوشمند وجود دارد. ممکن است متوجه شوید که وقتی به اندازه کافی در طول روز بیدار نمی شوید و حرکت نمی کنید، بدتر می خوابید.

بررسی سطوح استرس

یکی دیگر از معیارهای خوب برای بررسی متقاطع می تواند سطوح استرس باشد. Fitbit Sense 2، Versa 4 و Inspire 3 به حسگر فعالیت الکترودرمال پیوسته (cEDA) برای ردیابی استرس مجهز شده اند. می توانید ببینید که آیا سطح استرس بالا در طول روز با خواب ضعیف مرتبط است یا خیر.

شاید بهترین اطلاعات در مورد رژیم غذایی شما باشد. غذایی که می خورید و سطح هیدراتاسیون شما می تواند نقش مهمی در نحوه خواب شما داشته باشد. چیزهایی که نزدیک به خواب می خورید نقش بسیار مهمی دارند. برنامه سلامتی که با ساعت هوشمند یا ردیاب تناسب اندام شما جفت می شود به احتمال زیاد دارای ردیابی رژیم غذایی و آب نیز می باشد. با این حال، باید این داده ها را به صورت دستی وارد کنید.

نکته این است که شما به نوعی اطلاعات اضافی برای همراهی با داده های ردیابی خواب نیاز دارید. بدون آن، شما فقط چیزهایی را تأیید می کنید که قبلاً می دانید. اگر تنها کاری که انجام می دهید هر روز صبح به یک نمودار نگاه کنید، هرگز خواب خود را بهبود نمی دهید.

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید